Moda

2011 MAYO BİKİNİ MODASI VE VUCUT TİPİNİZE UYGUN ÖNERİLER

By

on

Sıcak havalar kendini göstermeye başladığında insanın aklına ilk gelen deniz, kum ve sahil oluyor 2011’de plajlarda neler moda ve Tarzınıza vücut şeklinize uygun model sorusuna cevap arayanlar.İşte cevaplar…
Bu yazın bikini ve mayolarını üç kategoriye ayırabiliriz: Sade, vintage, modern. Ayrıca sıcak, feminen ve trendi ayrıntılarla zenginleşen modeller göze çarpıyor.

MAYOKİNİ
Geçen yıl plajlarda fırtına gibi esen mayokiniler, bu sezon daha çarpıcı ve seksi ayrıntılarla karşımızda. Mayokini, farklı tarzıyla, klasik modellerden sıkılanlar için ideal. Ama giymek cesaret ister; vücut hatlarınız kusursuz olmalı. Dikkat çeken fazlalıklar varsa, bu modelden uzak durun.

FUŞYA
Fuşya tonları, bu yaz bikini ve mayoları konuşturuyor! Fırfırlar ve elegan detaylarda kullanılan fuşyalar ise sert renkleri yumuşatıyor.

EKOSE
Son yılların trendlerinden ekose deseni, bu yaz plajları da etkisi altına aldı. Genç ve canlı ekoseler, aynı zamanda çok şık ve klas bir tarz yaratıyor. Siyah-beyazın mükemmel uyumunu yansıtan ekoseler özellikle dikkat çekici.

FIRFIR
Fırfır ayrıntılar yeni sezonda sadece kıyafetlerde değil mayo ve bikinilerde de bolca kullanılmış. Özellikle straplez üstlerde ve bikini altlarında çok hoş görünüyor. Fırfırlı modellerle hem trendi hem de feminen görüneceksiniz.

STRAPLEZ BİKİNİ
Geçen yıllarda popüler olan üçgen bikinilerin yerini bu yaz straplezler aldı. Düz modellerin yanı sıra ortası tokalı olanlar da en trendi seçenekler arasında. Straplez bikiniler, özellikle küçük göğüslü kadınların kurtarıcısı olacak.

DİKKAT ÇEKİCİ AYRINTILAR
Sezonun trendi ayrıntıları, bikini ve mayolara da yansıdı: Altın tonlarında tokalar, zımbalar, işlemeler, dantel baskılar ve geometrik desenler…

BÜZGÜ
Özellikle büzgülü geçişler hem bikinilerde hem de mayolarda sıkça kullanılmış.

SİYAH
Klasik siyah mayo, tüm asaletiyle yeni sezonda çok moda. Kusurları en iyi şekilde kapatan bu mayolar, sade ve şık tarzıyla sofistike bir görünüm yaratıyor. Üstelik her vücut tipine uygun.

KESİKLER
2010’un en seksi ve en iddialı mayo modelleri, “kesik” ayrıntıları olanlar. Kalın kesikler, kısa ve kat kat kesikler… Birçok farklı model var. Vücudun en güzel kıvrımlarını gözler önüne seren bu küçük pencereler, aynı zamanda gizemli bir hava da yaratıyor. Daha çok klasik renklerin kullanıldığı bu modeller, düzgün vücutlarda mükemmel duruyor.

Sponsor Bağlantılar

VİNTAGE TARZ
Modern detaylarla harmanlanan vintage tarzlar, sezonun moda anlayışını ortaya koyuyor. 50’li yılları yansıtan vintage mayo ve bikiniler, favoriler arasında.

MODERN İKİ PARÇALAR
İki ayrı parça halinde tasarlanan modern bikiniler, farklı kesim ve tarzıyla çok hoş görünüyor. Canlı renkler, tek renk modeller, geometrik kesimlerle bu bikiniler yaza damgasını vuracak.

KLASİK TEK PARÇA
Klasik tek parça modeller yani mayolar, zamansızdır. Her vücut tipine uyar, özellikle kıvrımlı vücutlara çok yakışır. Tek omuzlu, straplez ya da geometrik kesimli mayolar sezonun genel trendlerini yakalıyor. Tek renk ya da farklı renk blokları kullanılmış mayonuzla, zarif görüneceksiniz.

Abartıp komik görünmeyin
Birkaç sezondur mayokinilerin etkisiyle moda olan taşlı, payetli ve iddialı modeller; mayo ve bikinileri deniz kıyafeti olmaktan çıkardı. Sırf dikkat çekmek uğruna süslü püslü modellerle plajda boy göstermek komik oluyor. Vücut şekline uygun, klasik ve abartısız çizgilerle sade şıklığı yakalamak en doğrusu.

Vücut tipinize göre seçin

Göbekliyseniz üçgen bikinilerden kesinlikle uzak durun, çünkü göbeğinizi iyice öne çıkarır. Yüksek belli şortlu modeller ise sizin için ideal. Kenarı ipli ya da çok ince olan bikiniler giymeyin. Mayo ya da bikinide düz renkleri ve düz tasarımları tercih edin. Büyük desenler ve abartılı modeller, göbeğinizi daha çok ortaya çıkarır.

Büyük göğüslüyseniz boyundan bağlanan, kalın askılı üstler sizin için ideal. Üçgen kesimli mayo ve bikinilerden, göğüs üstünde iri desenlerden uzak durun. Kruvaze kesimli modeller, göğüslerinizi toparlar ve daha küçük gösterir.

Küçük göğüslüyseniz fırfırlı, geometrik ve iri desenli, straplez bikini üstleri tam size göre. Dolgulu, destekli ve balenli modeller de çok küçük göğüslerin imdadına koşuyor.

Kiloluysanız mayoda siyah ve laciverti tercih edin. Etekli ya da şort kesimli modeller, kalçanızdaki fazlalıkları kapatır. Dikkat çekici detaylardan, fırfırlardan ve enine çizgilerden uzak durun.

Beliniz kalınsa koyu renkli modelleri deneyin. Bikini yerine mayo giyin. Verev desenler ve drapeler, belinizi olduğundan ince gösterir

About admin

Recommended for you

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir