Dizi

Akşam Güneşi dizisi konusu ve oyuncuları

By

on

Akşam Güneşi dizisi konusu ve oyuncuları

Reşat Nuri Güntekin’in eseri olan ‘Akşam Güneşi’ romanından uyarlanacak olan Endemol’ün yapımcılığını yapacağı başrollerinde Buğra Gülsoy, Hazal Kaya ve Aslı Enver’in isminin geçtiği ‘Akşam Güneşi’ ekranlarda olacak…

Akşam Güneşi dizisi olarak ekranda olacak olan Kitabın Anafikri ise şöyle:

Sponsor Bağlantılar

İnsanlar hayata bir defa gelirler ve bu hayatlarını iyi değerlendirmek zorundadırlar. İnsanlar hayatlarının belli dönemlerindeki yaptıklarından dolayı bir ömür boyu zorluk çekebilirler ve bunu beki hayatlarıyla ödeyebilirler.
Akşam Güneşi dizisi konusu Kitaptaki Özeti ise şöyle:
Romanın kahramanı Necati çok küçük yaşta yetim kalır. Büyük annesi ile birlikte Büyükada’da yaşar. Daha sonra amcası onu İstanbul’a yanına alır Necatinin amcasının iki kızı vardır ve necati amcasının kızları ile büyür. Necati orta okulu bitirdikten sonra askeri okula girer. Askeri okuldan mezun olduktan sonra amcasının yardımıyla Fransa’ya askeri akademiye girer.Buradan mezun olduktan sonra İstanbul’a döner. İstanbul’dan Şam’a tayini çıkar. Şam’da sıkıcı iki yıl geçirir ve sonra Bulgaristan’a tayini çıkar. Bu göreve gitmeden önce bir aylığına izin alır. Amcasının yanına gider. Bu arada amcasının büyük kızı kocası ile olan sorunları nedeni ile intahara kalkışır ve kendini vurur daha sonsa birlikte babasının yanına taşınırlar. Bu tatil sırasında Necati gönlünü komşu kızı Zehra’ya kaptırır ve kendisini beklemesini söyler ve daha sonra İstanbuldan bulgaristana yolculuğa çıkar.
Necati Bulgaristan’a giderken bir Türk çetesi treni durdurur. Necati’nin subay olduğunu anlarlar ve çeteye dahil ederler. Bu Türk çetesi Rum çeteleri ile çatışmaya girmektedir yine böyle bir çatışmada Necati yaralanır ve yolunu kaybeder dört gün gibi bir süre terk edimiş değirmende kalır.Daha sonra onu bulurlar ve bir hastahaneye götürürler. Değirmende kalırken çok kan kaybeder ve yarası mikrop kapar. Doktorlar, Necati’ye bundan sonraki yaşamında heyecan yaşamamasını, eğer çok heyecanlanırsa öleceğini söylerler.Necati İyileştikten sonra hastahaneden ayrılır ve İstanbul’a amcasının yanına döner. İstanbul’a gidince durumu Zehra’ya açıklar ve ondan ayrılır. Necati’nin amcası görev sırasında ölmüştür ve bundan Necatinin yeni haberi olur. Nilgün, Necati ile ilgilenir ve ona bakar. Bir süre sonra Nilgün, Necati ile evlenir. Hastalığından dolayı düzenli bir hayat sürmek için babasından miras kalan Büyükada’daki çiftliğe yerleşir. Bir süre sonra Leyla çifliğe ziyarete gelir. Leyla büyümüş ve genç bir kız olmuştur. Necati ve Leyla çiftlikte gezerler, ata binerler, beraber dolaşırlar. Bu sırada birbirlerine bağlanırlar. Ve bir gün baloda Leyla ile dans ederken aşırı heyecanlanır ve hayatını kaybeder.
Akşam Güneşi dizisi kitaptaki Kahramanlar:

Necati: Gençliğini dolu dolu yaşamış, istegiği herşeyi yapmıştır. Geçirdiği hastalıktan dolayı eski hareketliliği kalmamıştır.
Leyla: sevecen, çok güzel bir kızdır. Gönlünü genç yaşta Necati’ye kaptırır.
Nilgün: yardımsever ve iyi kalpli bir kızdır. Necati’ye çoçukluğundan beri aşıktır, fakat bunu söyliyemez.

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir