Müzik

ATHENA “PİS” 2010 ALBÜMÜ

By

on

Athena grubunun uzun süren sessizliği bozuluyor “it” albümlerinden tam dört yıl sonra “Pis” 2010 albümüyle gümbür, gümbür geliyorlar.

Posta gazetesinin haberine göre;  Athena, içinden geldiği gibi hazırladıkları Pis i, kariyerlerinin en önemli albümü olarak niteliyor. 12 şarkıdan oluşan Pis isimli albüm, Londra’daki çalışma döneminde ortaya çıktı. Ska, punk ve garage etkilerini yansıtan albümde tüm düzenlemeleri Alp Ersönmez yaptı. Ayrıca Alp Ersönmez’in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem’in imzası var. Albümün prodüktörlüğünü ise Jamiroquai’ın Emergency on Planet Earth ve Return of the Space Cowboy albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı. İt’ten sonra Hakan’ın askere gitmesi ve Gökhan’ın Londra’ya yerleşmesiyle ilk kez ayrı kalan ikili, bu ayrılık sonrası tekrar biraraya gelmeleriyle oluşturdukları fikir ve duygu bütünlüğünden çıkan Pis’i, kariyerlerinin en önemli albümü olarak niteliyorlar.

Sponsor Bağlantılar

Athena “Pis” adını verdikleri albüm Haziran ayında tüm müzik marketlerde. Çalışmanın ilk klibi ise  “Serseri Mayın” şarkısına çekildi.

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir