Aktüel

Başbakan İle görüşecek Gezi temsilcileri kim?

By

on

Başbakan İle görüşecek Gezi temsilcileri kim?
Gezi Parkı direnişini ve talepleri konuşmak için Çarşamba günü saat 16:00′ da Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Erdoğan’la bir araya gelmek üzere çeşitli sivil toplum temsilcileri, sanatçı, alandaki öğretim üyeleri ve lise ile üniversite öğrencilerinin katılacağı toplantıda davet edilecek isimler belli oldu

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Temsilcileri ile görüşürüz” diyerek ilk kapıyı araladığı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da “Başbakan randevu verdi” dediği Erdoğan-Gezi eylemcileri görüşmesinin detayları netleşmeye başladı. Erdoğan’ın, temsilcilerinin ve liderlerinin olmaması, birçok sol grup ve örgütün suistimal ettiği Taksim eyleminin sahibi gençlere ulaşabilmek için detaylı çalışmada sona yaklaşıldı. Bugün resmi davetin yapılacağı Taksim Heyeti içerisinde mimar, öğrenci, gazeteci, akademisyen ve sanatçı olmak üzere her gruptan eylemci yer alıyor.

Dün gece geç saatlerde netleşen listede gazeteci Hayko Bağdat, tiyatro sanatçısı Ahmet Mümtaz Taylan, yazar Oral Çalışlar, uzman mimar Mücella Yapıcı, mimar Korhan Gümüş, akademisyenler Betül Tanbay gibi isimlerin olduğu öğrenildi.

Sponsor Bağlantılar

Listeye ayrıca lise ve üniversite öğrencisi isimlerin de gireceği ve son şeklinin bugün verileceği öğrenildi.

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir