Dizi

Benim İçin Üzülme başrol oyuncuları Tansel Öngel ve Fulya Zenginer ile röportaj

By

on

"Tansel Öngel"Fulya Zenginer"Benim İçin Üzülme başrol oyuncuları Tansel Öngel ve Fulya Zenginer ile röportaj

Başrollerini Tansel Öngel ve Fulya Zenginer’in paylaştığı ‘Benim İçin Üzülme’, bugün atv’de başlıyor. Aşkın; ayrı dil ve kültüre sahip olan insanları bile buluşturabileceğini ortaya koyan dizide; Fulya Zenginer ‘Buke’ adında Doğulu bir genç kızı canlandırırken, Tansel Öngel ise ‘Karadenizli Niyazi’yi oynayacak. Yaz aylarından beri Artvin’in Hopa ilçesinde çekim yapan oyuncularla; yeni dizilerini ve bu diziden beklentilerini konuştuk.
Dizide farklı kültürlere ait iki gencin aşk hikayesi ekrana taşınacak. ‘Niyazi’ ve ‘Buke’den biraz bahseder misiniz?
TANSEL ÖNGEL: Dizide ‘Niyazi’ adında, Hopalı bir balıkçıyı oynuyorum. Daha önce oynadığım karakterlere benzemiyor, bu da beni heyecanlandırıyor.
FULYA ZENGİ- NER: ‘Buke’ adında bir Kürt kızını oynuyorum. Henüz 20’li yaşlarında, çekingen, naif ama bir o kadar da güçlü bir kız. Babasına düşkün… ‘Niyazi’yi çok seviyor ve sevgisi için göze alamayacağı şey yok!

ŞİVELİ OYNAMAK ZOR!
Rollerinize hazırlanırken şive çalıştınız mı?
Tansel Öngel : Evet, Haziran’dan beri çalışıyorum. Benim için çok keyifli bir süreç bu; çünkü Lazca öğrenmeye de başladım. Aynı zamanda benim için bir ilk. Kazım Koyuncu ile sevdiğim Lazca’yla şimdi iç içeyim…
Fulya Zenginer: Ben de hâlâ çalışıyorum.
Şiveli oynamanın zor yanları var mı?
Tansel Öngel : Var, tabii ki… Bu şiveye yabancı insanların, diziyi zorlanmadan takip edebilmesi için dilinizi yumuşatmanız gerekiyor. Bu da ancak bir danışmanın ve yönetmenin kontrolünde olabiliyor çünkü gündelik şiveyi kullanıp sonrasında bunu diziye uygulamak zor. Dil danışmanımız ve aynı zamanda oyuncu arkadaşım Şevket Çapkınoğlu ile sürekli birlikteyiz. Gece yarısı arayıp “Ağabey, bu nasıl söyleniyor?” diyorum; o da her soruma bıkmadan, usanmadan cevap veriyor. Aramızda Lazca konuşmaya bile başladık.
Fulya Zenginer: Ben teknik oynayan bir oyuncu değilim, duyguyu hissedip oynarım. Arada bir ‘Şivem kaydı mı?’, ‘Doğru oldu mu?’ diye kendimi dinliyorum. O sırada da duygudan biraz çıktığım oluyor; ama sonra toparlıyorum.

İMKANSIZ VE GERÇEK AŞK
Dizide iki gencin arasında yaşanan imkansız bir aşk mı?
Tansel Öngel : Her aşk imkansız değil midir zaten? Bizim dizimizde de bir sürü imkansız durumlar var.
Fulya Zenginer: O imkansızlıklardan çokça izleyeceğiz diyebilirim; ama saçma sebepler değil bunlar. Gerçekten zorlu bir yol ‘Buke’ ile ‘Niyazi’nin yolu ama tamamıyla gerçek ve olası.
Birçok dizi, yeni yayın döneminde ekrana geldi. Sizce ‘Benim İçin Üzülme’ onların arasından nasıl sıyrılacak?
Tansel Öngel : Bizim hikayemiz, insanların yüreğine dokunacak ve daha önce hiçbir televizyon dizisinde işlenmemiş bir konuyu ele alacak. Ayrıca harika bir coğrafyada, Tanrı’nın insanlara hediye ettiği cennet gibi mekanlarda çekim yapıyoruz. Her kare sinema filmi gibi çekiliyor. İzleyici sinema filmi gibi bir dizi seyredecek.
Fulya Zenginer: Katılıyorum. Dizi, farklı senaryosu, yüksek bütçe ayrılmış tekniği ve azimle çalışan ekibiyle öne çıkacak. Bence dizimizin birçok artısı var.

Sponsor Bağlantılar

BALIKÇILAR ARKADAŞIM
Çekimleriniz Karadeniz’de sürüyor. Peki, orada set dışında neler yapıyorsunuz?
Tansel Öngel : Yaklaşık iki aydır, bir balıkçı barınağında yaşıyorum ve bir sürü balıkçı arkadaşım oldu. Onlar ağ örerken, işin inceliklerini öğrenmeye çalışıyorum. Başından beri bana sevgiyle yardım ediyorlar. Hepsinin çok derin ve çok güzel hikayeleri var. Bu hikayeler, beni çok etkiliyor. Ayrıca fırsat buldukça, cennet gibi yaylalarda çadır kurup kamp yapıyorum.
Fulya Zenginer: Halkın bize olan ilgisi, sevgisi üst düzeyde. Çevremdeki herkesle arkadaş olduk. Çekim dışında da burada olduğum için mutluyum…

ÖZEL HAYATIMIZ FEVKALADE DEĞİL!
Peki, bu kadar yoğun bir tempoda çalışırken özel hayatınıza nasıl vakit ayırıyorsunuz?
Tansel Öngel : Bazen günde 12 saat çalıştığımız oluyor. Bu nedenle de özel hayatımız hiçbir zaman fevkalade olamıyor.
Sizleri işiniz dışında ekranda göremememizin bir sebebi var mı?
Tansel Öngel : Kimseden kaçmıyor, sakin yerleri tercih ediyorum.
Fulya Zenginer: Bu konuyla ilgili olarak “Her şey kontrolüm altında” diyorum.Sabah

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir