Dizi

Bir Yusuf Masalı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

By

on

"Bir Yusuf Masalı dizisi"Bir Yusuf Masalı dizisi oyuncu kadrosu ve konusu

2013 – 2014 sezonunda iddialı dizileri izleyici ile buluşruran TRT 1 ekranlarında yeni bir dizi başlıyor: Bir Yusuf Masalı…
Senaryosunu Hakan Haksun’un yazdığı yönetmenliğini ise Hakan Arslan yaptığı Bir Yusuf Masalı dizisinin oyuncu kadrosu ve konusu netleşri.

Çekimleri Düzcede yapılan Aralık ayı içerisinde yayına girmesi beklenen “Bir Yusuf Masalı” adlı dizinin oyuncu kadrosu şöyle: Ulaş Torun, Nur Erkul, Tarık Ünlüoğlu, Emin Gürsoy, Mehmet Usta, Rozet Hubeş, Burak Satıbol, Ömür Arpacı, İsmail Hakkı Ürün, Ayçin Tuyun, Berkay Akın, Şeyma Burcu Gül, Ezgi Tombul, Benian Dönmez, Tuba Erdem, Elif Nur Kerkük, Caner Kadayıfçı ve Nurullah Çelebi.

Bir Yusuf Masalı dizinin Konusu

Devşirme olarak İstanbul’a gelip Paşalığa kadar yükselen amcasının peşinden Payitahta gelen Bir Macar kızının bir Türk genciyle olan aşk hikayesinin anlatıldığı “bir Yusuf Masalı” dizisi adından da anlaşılacağı gibi masal tadında bir mahalle hikayesi. Paşanın kızına vurgun kabadayısıyla, Terzinin kızına talip olan fırıncısıyla, Berberi, manavı şerbetçisiyle eğlenceli bir Osmanlı mahallesinde geçen dizinin çekimlerine Düzce Belediyesi Film platolarında başlandı. İstanbul da üç ayrı konakta ve bir de çarşıda gerçekleştirilecek çekimler için hem konaklar döşendi hem de çarşı platosu yeniden dizayn edildi. Daha önce Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan “Düzce belediyesi film platosu” tamamen bir Osmanlı çarşısına dönüştürüldü.

About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>