Diyet ve Beslenme

Diyetisyen Seçil Kenar’ın York Testi İle Zayıflayın

By

on

12.01.2010 tarihli günbegün programına konuk olan Diyetisyen Seçil Kenar,farklı bir zayıflama yöntemi olan York Testi  hakkında bilgiler verdi, bu zayıflama yönteminde hangi besinin kişiye dokunduğunun tespit edildiğini belirten Diyetisyen Seçil Kenar,Parmak ucundan alınan kan ile yapılan test hangi besinlere ne derecede duyarlılığınız olduğunu saptıyor. Diyetisyen Seçil Kenar, York testinin bir alerji testi olmadığını, vücudun sindiremediği besinleri tespit ettiğini söylüyor.

“Yalnızca kilo değil, çok ciddi sağlık problemleri yaşayan insanlar bu testin ardından kendilerine zarar veren besinleri kestiklerinde hayatları tamamen değişti.” diyor. Testte daha çok yumurta ve süt ön plana çıkıyor.

YORK Testi’ni yaptırmış olan hasta üzerinde yapılmış anket sonuçları ise şöyle:
%90’ı, kendi pozitif deneyimlerine dayanarak YORK Testi’ni herkese tavsiye ettiklerini…

%72’si, Bu test sonucunda sağlık durumlarının büyük ölçüde iyileştiğini…

Sponsor Bağlantılar

%78’i, Sorunlu olarak teşhis edilmiş gıdaları zamanla tekrar beslenme planlarına dahil ettikleri zaman düzelmiş olan semptomların %90’ının tekrar geri geldiğini belirtmişlerdir.

Araştırmalarıma göre york testinin maliyeti 800 TL.

Diyetisyen Seçil Kenar

About admin

Recommended for you

10 Comments

 1. imge

  02 Şubat 2010 at 18:17

  valla ben Seçil Kenar a gittim testi yaptırdım 2 ayda 10 kg verdim kuş gibiyim şimdi, çok mutluyum hem de çok sağlıklı hissediyorum kendimi, öneririm hem seçil hanım da çok iyi bir diyetisyen, ünlü ama öyle havalı davranmıyor

 2. günce

  02 Şubat 2010 at 18:19

  evet ya benim çok gaz ve şişkinlik problemim oluyordu yaptırdım testi, seçil kenar la da görüştüm bana sonuçlarıma göre diyet yazdı, çok memnunum , kabızlık problemim vardı, çok iyiyim şimdi :))

 3. orhan

  03 Şubat 2010 at 18:50

  arkadaşlar güzel yorup yapmışsınız ancak sizin yapmış olduğunuz yorumların danışıklı olduğu hemen bir bakmada belli olmaktadır zira ikiniz de aynı gün ve 2 dakika arayla yorum yapmışsınızzz!!!!

 4. FEİZ

  08 Şubat 2010 at 00:28

  bu testın çok pahalı olduğunu duydum ben kendım ıcın sut urunlerının yoğurt banan sııskınlık uyku halı yapıyor ve fıatını oğrenmek ıstıyorm

 5. soner

  06 Nisan 2010 at 19:21

  elimde egzama olduğu için test yaptırdım. fındık,maya,yumurta,ayçiçeği ve ürünleri,biberin her çeşidi,buğday ve ürünleri,inek sütü ve ürünleri, mercimek vs. gıdalara intoleransım var. dışarıdan yemek yiyorsanız ayçiçeği ile ilgili diyeti yapmanız mümkün değil. buğday unu her unlu mamülde var. hele maya; yoğurt, peynir, turşu, alkollü içecekler vs. herşeyde var. açıkçası tam olarak bu diyeti uygulamak imkansız olsa da diyet programına uymaya çalışıyorum. fakat bildiğim sorunum olan egzama yine yaklaşık 2 haftada bir tekrarlıyor. sorunum değildi ama kilo verdim. gerçi diyeti uygulamaya başladığımdan bu yana yemekten aç kalkıyorum. kötülemek istemem belki diğer sorunlara çare oluyordur fakat kısacası york testi benim sorunuma çare olmadı. üstelik verdiğim parada uçup gitti.ayrıca bir müddet daha diyete devam edeceğim. Allah’tan umut kesilmez… değişiklik olursa yine yazacağım. ayrıca yorumlar hep olumlu. insanların olmasını istediği yorumlar yapılıyor sürekli. pazarlama tekniği olabilir.

 6. yasemin özbek

  22 Kasım 2010 at 08:40

  ben istanbul dışında yaşıyorum york testini bizzat gelerek yaptırdım.16 ağustostan beri sonuçlara göre yaşıyorum.bagırsak tembelligim düzeldi.ancak fazlaca gaz şikayetim var.birde seçil hanıma gönderilmedim.testen sonra beni sadece telefonla arayarak bilgi verdiler.ben seçil hanıma gönderilseydım daha iyi sonuç alınacağını düşünüyorum.çünkü diyet programım olurdu.bulundugum yerde diyetisyene gittim ama zayıflayamadım.benim kilo vermem sağlık açısından gereklidir.bir arkadaşımdan york testi sonucunda ödedigi ücrete dahil olarak seçıl hanıma gönderldigini ögrendim.ben de davet bekliuorum

 7. tulin

  30 Ocak 2011 at 19:13

  6 tane hastalığım var bana yardım edermisiniz hepsi de önemli sağlığıma kavuşmak istiyorumne olur bana yardım edin midemde hazımsızlık şişkinlik gaz var bence mayalı ürünler dokanıyorben size nasıl ulaşırımşimdiden tşk ederimiyi akşamlar

 8. altun

  19 Haziran 2011 at 19:52

  bu testi nerede yaptırdınız?

 9. leyla

  29 Ağustos 2012 at 14:11

  eğer adanadaysanız test için yardımcı alabilirim

 10. leyla

  29 Ağustos 2012 at 14:14

  eğer adana ve çevresiyseniz yardımcı olabilirim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir