Şifalı reçeteler

Dr. Gürkan Kubilay parmak el ve dirsek ağrıları için karışım

By

on

Dr. Gürkan Kubilay parmak el ve dirsek ağrılarıDr. Gürkan Kubilay parmak el ve dirsek ağrıları için karışım

Zahide Yetiş’in sunumuyla ekranlara gelen hafta içi her gün farklı konu ve konuklarla güne renk katan “Zahide ile Yetiş hayata” programının bugünkü konuğu (11.02.2015) Dr. Gürkan Kubilay, oldu.

Dr. Gürkan Kubilay, programda dirsekten başlayan el bileği ve parmaklara olan ağrılar için muhteşem bir tarif verdi.

El ve dirsek ağrıları için verdiği karışımın yanı sıra Hindistan cevizi yağının faydaları ve nerede nasıl kullanılacağına dair bilgiler verdi. Yazının devamında ağrılar için karışımın tarifini ve hindistan cevizinin faydalarını okuya bilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı iyi kolesterolü düzenler ve yükseltir.
– Göz altı şişlikleri için gece yatmadan önce göz altlarınıza Hindistan cevizi yağı sürün. Sabah kalktığınızda gözaltı şişliklerinin daha az oldugunu göreceksiniz.
– Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyicisi olarakta kullanabilirsiniz.
– Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirir cildinize, yüzünüze ve ellerinize sürerseniz gelecekteki kırışıklıkların önüne geçmiş olursunuz.
– Aynı zamanda Hindistan cevizi yağını karbonatla karıştırıp yüzünüze sürerseniz pırıl, pırıl bir cilde sahip olursunuz.

Parmak el ve dirsek ağrıları için karışım

Malzemeler:

Sponsor Bağlantılar

– 2 çay kaşığı acı kırmızı toz biber
– 1/2 yarım su bardağı hindistan cevizi yağı
Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemeleri karıştırıp kenara bırakın.

Karışımı sürmeden önce ellerinizi 10 defa açıp kapatın. Daha sonra parmaklarınızı birbirine geçirip sağa ve sola olmak üzere hareket ettirin. Üçüncü olarakta ellerinizi sabunlar gibi ovuşturun. Ve son olarak ellerinizin üzerine küçük, küçük darbelerle vurun. Elinizin damar yapısı açılmış olacak.

Daha sonra hazırladığınız karışımdan biraz avucunuzun içine alıp her bir parmağı tek, tek ovun. Aynı şekilde el bileğinize ve dirseğinize uygulayın.

DİKKAT: Bu masajı yaptığınız hafta boyunca omega 3 almanız çok önemlidir. Karışım tek başına pek bir faydası olmaz. Bu nedenle masaj yaptıktan sonra her öğlen salatalarınıza mutlaka, ceviz ve 1 tatlı kaşığı keten tohumu ekleyin.
Dr. Gürkan Kubilay parmak el ve dirsek ağrıları ,11 şubat zahide yetiş gürkan kubilay, gürkan kubilay gözaltı şişlikleri, gürkan kubilay hindistan cevizi yağı, parmak el ve dirsek ağrıları

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir