Diyet ve Beslenme

Dr. Gürkan Kubilay Tatlı krizini önleyen içecek

By

on

"Tatlı krizini önleyen içecek"10 Aralık 2012 Kanal D’de yayınlanan Zahide Yetiş ve Dr. Aytuğ Kolankaya’nın sunduğu “Doktorum” programına konuk olan İç hastalıklar uzmanı Dr.Gürkan Kubilay, konuk oldu. Her zaman olduğu gibi bu programda da bilgilerini esirgemeyen Dr.Gürkan Kubilay, Diyet ve adet döneminde yaşanan tatlı krizine girenler için özel bir sıvı “Tatlı krizini önleyen içecek” tarifini verdi.

Tatlı krizini önleyen içecek malzemeler

* 10 bardak su

* 2 litrelik cam kase

* 12 böğürtlen poşeti çayı

* 8 çubuk tarçın

* 1 çay kaşığı taze zencefil (toz olacak)

Sponsor Bağlantılar

* 1 bardak kızılcık suyu

* 3 adet tatlandırıcı

* buz parçaları

Hazırlanışı ve uygulanışı: Kaynatılmış 10 bardak (su bardağı) suyun içine 12 böğürtlen poşeti çayı, 8 tane çubuk tarçın, 1 çay kaşığı toz zencefil, 1 bardak kızılcık suyu, 3 adet tatlandırıcıyı ilave edip karıştırın demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra buz ilave edin.

Tatlı krizini önleyen içeceği her gün sabah ve öğle arasında içğiniz takdirde, sizin tatlı ihtiyacınızı çok iyi karşıladığını göreceksiniz.

Not: Aynı zamanda kızılcık suyunun faydalarını belirten Dr. Gürkan Kubilay, uykusuzluk çekiyorsanız gece rahat uyuyamıyorsanız her akşam yatmadan önce kızılcık suyu içerseniz işe yarar.
Yine bilimsel olarak kanıtlanmış sık, sık Sistik ve idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsanız birde uykusuzluk varsa size mükemmel bir tedavi yöntemidir. Dr. Gürkan Kubilay

About admin

Recommended for you

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir