Aktüel

Duran Adam Erdem Gündüz kim?

By

on

"Erdem Gündüz"Duran Adam Erdem Gündüz kim? Erdem Gündüz kimdir

Taksim Meydanı’nda Atatürk posterine ve Türk Bayrağı’na bakarak saatlerdir ‘duran adam'(Dansçı ve koreograf Erdem Gündüz) Türkiye’nin ilgi odağı oldu.

Taksim Gezi Parkı direnişinin 22. gününde yine direniçilerden çok yaratıcı bir eylem daha geldi. Saat 20.30′da eyleme başladığı iddia edilen Erdem Gündüz, saatlerdir Taksim Meydanı’nda hareketsiz duruyor.

Meydanda Atatürk Kültür Merkezi üzerinde asılı Atatürk posterine ve Türk Bayrağı’na bakarak saatlerdir kıpırdamadan esas duruşta bekleyen adam, sosyal medyayı yıkıp geçirirken; ‘duran adam’ın varlığını öğrenen direnişçiler de destek için Taksim Meydanı’ndaki yerini almaya başladı.
Sadece bir çantası olduğu görülen ‘duran adam’ın polis çantasını aradıktan sonra etrafından uzaklaşmak zorunda kaldı.
Şu an bir çok kişi duran adamın eylemine destek vermek için meydanda esas duruşa geçti.
Gezi Parkı için yaratıcı bir eyleme imza atan “duran adam” alanda sadece durduğu için nasıl durdurulacağı bilinmiyor. Sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri olan ‘duran adam’ hashtagiyle ilgili birkaç dakikada binlerce tweet atıldı. Kaynak Sözcü

Erdem Gündüz kimdir?

Sponsor Bağlantılar

Erdem Gündüz, 1979, Ankara
Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti. Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı.
Yıldız Teknik Üniversitesi Modern Dans Programı’ndan 2007 yılında mezun oldu.
İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.
The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve Newyork’ta modern dans üzerine eğitim aldı.
Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans yapmaktadır.

 

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir