Cilt bakımı

Hande Polat lekeli ciltler için kür

By

on

Hande Polat lekeli ciltler için kürHande Polat lekeli ciltler için kür

Star tv’de yayınlanan sunumunu Melek Baykal’ın yaptığı “Melek” programına konuk olan Aktarlar ve Baharatçılar Federasyonu Başkan Yardımcısı Hande Polat, Sağlıktan güzelliğe her derdeva deva doğal tariflerini Melek izleyicileri ile paylaştı. Hande Polat programda “Lekeli ciltler için pirinç sirkesi tonik” ve “Doğum sonrası lekeler için tonik tarifini verdi.

Lekeli ciltler için pirinç sirkesi tonik

Malzemeler;

1 adet kavanoz
1 çay bardağı pirinç
2 adet nohut
Su

Yapılışı: 1 kavanozun içine 1 çay bardağı pirinç koyun, üzerine pirinci 3-4 parmak geçecek kadar kaynatılıp soğutulmuş su ilave edin. İçine sineklenmemesi ve küflenmemesi için 2 adet nohut koyun. Kavanozun ağzını bir tülbentle kapatıp 15 gün bekletin. Her akşam yatmadan önce bir disk pamuğu önce ıslatın ve sonra hazırladığınız prinç sirkesinden birkaç damla damlatıp yüzünüzü ve cildinizdeki lekeli bölgeleri silin. Düzenli olarak uyguladığınızda cildinizdeki lekelerin açıldığını göreceksiniz.

Püf Noktası: Pirinç sirkesini aynı zamanda ev temizliğinde parlatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Doğum sonrası lekeler için tonik

Malzemeler;

Sponsor Bağlantılar

1 bardak gülsuyu
1 yemek kaşığı pirinç

Yapılışı: 1 bardak gülsuyunun içine 1 yemek kaşığı pirinç koyun. 4 saat bekletip süzün, elde ettiğiniz toniği spreyli bir şişeye alın. Göz çevrenizi her akşam bu tonikle silin. Lekelerin açıldığını göreceksiniz.

Ya da;
· 1 çay kaşığı nar çekirdeği yağı
· 1 çay kaşığı yeşil kahve çekirdeği yağı

Yağları karıştırın, akşamları yatmadan özce masajla göz çevrenize uygulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda göz çevresindeki koyu renk halkaların açıldığını göreceksiniz.

Hande Polat lekeli ciltler için kür, Hande Polat lekeli ciltler için tonik, Doğum sonrası lekeler için tonik, Lekeli ciltler için pirinç sirkesi tonik

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir