Aktüel

Melike İpek Yalova ile röportaj

By

on

"Melike İpek Yalova"Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızı Melike İpek Yalova Yeşilçam filmlerindeki gibi bir keşfedilme hikayesiyle, Türkiye’nin en çok izlenen dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’da rol kapan ve güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan Yalova, Akşam gazetesinden Abdullah Malkoç’a röportaj verdi. Dizide, Kanuni Sultan Süleyman tarafından esir alınan ‘Kastilya Prensesi Isabella Fortuna’yı canlandıran Yalova, ilk oyunculuk deneyiminde ekip ve yönetmenler Yağmur-Durul Taylan kardeşler sayesinde en zor anları başarıyla atlattığını söyledi.

– Dizide oynama teklifi nasıl geldi?
Arkadaşımla Bebek’te bir balıkçıda öğle yemeği yiyordum. Mehmet Günsür, Meral Okay ve dizinin genel koordinatörü Nermin Eroğlu da oradaydı. Nermin Hanım, yanıma gelerek kendisini tanıttı. Bana kartını verdi, aramamı istedi. Çok şaşırdım ve heyecanlandım.

– Teklifi kabul etme sürecinizde neler oldu?
Nermin Hanım’ı aradım. Rolün ne olduğunu anlamaya çalıştım. Sonrasında bir ‘audition’ (seçme çekimi) çekildi. Role uygun olduğum söylendikten sonra ben de kabul ettim.

– Oyunculuk eğitimi aldınız mı?
Hayır… Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdikten sonra Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi üzerine mastır yaptım.

– Peki role nasıl role nasıl hazırlandınız?
İtalyanca, Fransızca ve İngilizce biliyorum. Gramer açısından aksanlı konuşmam bana faydalı oldu. Yine de aksanla ilgili bir problem olmaması için İspanyolca hocasıyla çalıştım. Sonrasında da rolü anlamaya çalıştım ve kendimi sette buldum.

Sponsor Bağlantılar

– Oynadığınız ilk bölümü izlediğinizde ne hissettiniz?
Kendimi izlemek, sesimi duyuyor olmak çok değişik bir duygu. ‘Muhteşem Yüzyıl’, kendisini ispat etmiş bir proje. Kadrosunda bulunan oyuncular da aynı şekilde. Böyle bir projenin içinde yer almak insana kendisini çok özel hissettiriyor.

‘Sultan’ı örnek alıyorum
– Türkan Şoray’a olan benzerliğinizle dikkat çekiyorsunuz…
Evet, bunu söylüyorlar. Çok gurur verici, sonuçta o Türk sinemasının ‘Sultan’ı… Yüz olarak benzetilmem bir tarafa bana güvenen insanları mahcup etmemek için çok çalışıyor, uğraşıyorum. Oyunculuk konusunda da az da olsa benzetilebilecek bir noktaya gelmek daha gurur verici olur. Örnek aldığım bir oyuncu kendisi.

Büyük bir şans ve ayrıcalık
– Dizi ekibiyle ilgili neler düşünüyorsunuz?
Yönetmenlerimizin başarısı tartışılamaz. Kendinizi teslim edebileceğiniz, hiç endişe duymadan çalışabileceğiniz bir ekiple tanıştım diyebilirim. Kimseyi kimseden ayırmadan, sonsuz bir rahatlık veriyorlar. Hem profesyonelliklerini hem de insani yönlerini ortaya koyuyorlar. Sadece oyuncularla değil, tüm ekip bana çok yardımcı oldu. Bu güveni yaşamak büyük bir şans ve ayrıcalık benim için.

About admin

2 Comments

  1. serap deniz

    12 Kasım 2011 at 12:25

    ikinci bir türkan şoray bu derece benzerlik harika….. allah yolunuzu açık etsin. ve sizi çok daha fazla ekranlaarda görmek isterim. çünkü ben de bir türkan şoray hayranıyım. sizde çok benziyorsunuz. ayrıca tavırlarınız hanım hanımcık hallerinizde onu anımsatıyor. inşakllah türkan şorayla çok iyi bir projede yer alırsınız başarılar…

  2. sare

    20 Kasım 2011 at 16:14

    hem basarılı hem de guzel

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir