Aktüel

panpişizm panpiş nedir?

By

on

"hilal cebeji pampis"Panpişizm panpiş nedir, Köylü Güzeli albümüyle tanıdığımız Hilal Cebeci kısa sürede bir Twitter fenomenine dönüştü. Takipçilerine ‘panpişlerim’ diye hitap ediyor, Hilal Cebeci takipçilerinin sayısının kısa sürede 200 bine ulaşacağını düşünüyor. Bir gün herkesin Hilalci olacağını ve ‘panpişizm’ in dünyaya yayılacağını da.İşte Sabah gazetesinin Hilal Cebeci ile panpişizm panpiş nedir, pampişlerim üzerine röportaj…
1- Twitter’a girmeye nasıl karar verdiniz ve ne kadar zamandır Twitter’dasınız?
– Sosyal medyanın sanatçılar tarafından daha etkin kullanılması gerektiğini düşündüğüm için Twitter’a girdim. Üç aydır Twitter’dayım. Bu süre içerisinde 6 bine yakın tweet girdim.
2- Bu tweetlerde konu sınırlaması var mı? Mesela kesinlikle yazmam dediğiniz konular?
– Konu sınırlaması yok. İçimden geldiği gibi yazıyorum. Her şeyi yazarım.
3- Twitter’da bu kadar popüler olmanızı neye bağlıyorsunuz?
– Hilal Cebeci fotoğrafları her zaman tiraj yapar; buna bağlıyorum…
4- Kendinizi ‘başpsikopat’ ve ‘Türk düşünürü’ olarak tanımlamışsınız. Neden?
– Yakından tanıyan arkadaşlarım bana başpsikopat derler. Ayrıca ‘Düşünüyorum, öyleyse varım!’ diyerek Türk düşünürü yazdım.
5- Panpiş tam olarak ne demek? Bu, sizin icat ettiğiniz bir kavram mı?
– Evet, benim icadım. Panpiş, ‘canımın canı’ demek. Sevenlerime bu şekilde hitap etmeyi seviyorum. Çünkü onlar benim her şeyim.
6- Panpişizm ne demek peki?
– Egolardan sıyrılmak, insanları çok sevmek, hayata her zaman güzel pencereden bakmak, asla savaşmamak, sevgi dolu olmak.
7- Takipçilerinizle kurduğunuz ilişkiyi nasıl tanımlarsınız?
– Beni sevenler genellikle Twitter kullanan insanlar değil ama Twitter hesabım olduğunu basından duyunca hepsi yavaş yavaş üye olmaya başladı. Twitter’ın üye sayısı iki günde yüzde 20 arttı. Bu da Hilalcilerin başarısı. Onlara teşekkür ediyorum.
8- Twitter’a ne kattığınızı düşünüyorsunuz?
– Heyecan kattım. İnsanları monotonluktan uzaklaştırdım. Samimi olmanın ne kadar güzel olduğunu anladılar. Hayatın içinde her şey var. Sadece sıkıntı stres yaşayan bir toplum olduk son zamanlarda. İşte ben de bu stresin ilacı oldum.
9- Twitter size ne kattı? Hayatınızda ne tür bir değişikliğe yol açtı?
– Ben eğlenceli bir insanımdır ve Twitter tam bana göre. Çok eğleniyorum. Sürekli insanlarla diyalog halinde olmak çok güzel. Twitter benim gibi insan sevgisiyle dolu biri için mükemmel bir sosyal ağ.
10- Size yöneltilen eleştiriler neler? Bu eleştiriler daha çok kimlerden geliyor?
– Hemcislerimden çok eleştiri alıyorum. Oysa ki kendimizi parçalamıyor muyuz kadınerkek eşitliği hakkında. Bizlere yapılan mahalle baskılarından ne kadar bunaldığımızı hep dile getirmiyor muyuz? Ama nedense en büyük darbe hep kadının kadına darbesi oluyor. Bu da çok ironik bir durum.
11- Kadın takipçilerinizin sizi böylesine eleştirmesinin nedeni nedir?
– Kadınların yıllardır bastırılmış duyguları var. Bir hemcinsleri çıkıp da gönlünce hareket ettiğinde bilinçaltlarında bir kıskançlık oluşuyor. Yapmak isteyip de yapamadıkları şeyler için üzülüyorlar aslında.
12- Twitter sayesinde keşfettiğiniz ya da ön plana çıkardığınız bir özelliğiniz oldu mu?

Mesela kadın hakları savunuculuğu ya da tabuları yıkıp özgürleşmek konusunda bir liderlik üstlendiğinizi düşünüyor musunuz?
– Ben her zaman kadınların tüm dünyada çok fazla haksızlığa uğradığının en ateşli savunucularından biriyim. Bunu Twitter sayesinde herkese daha çabuk ulaştırma imkanı buldum.

13- Twitter’da çekici resimler paylaşmaya nasıl karar verdiniz? Bu biraz da özel hayatınızı ifşa etmek olmuyor mu?
– Gerçekten benim de çok daraldığım bir temmuz gecesi tatil yaptığım otelin odasında kendi kendime resimlerimi çekiyordum, ki bunu hep yaparım, bir anda çektiğim resmin gerçekten çok doğal olduğunu gördüm ve ‘Panpişlerim uykudan önce size bir resim’ dedim. Her şey doğal gelişti yani. Düşünülüp karar verilmiş bir şey değildi.
14- Çok tartışılan bir fotoğrafınız oldu göğüslerinizi açıkta bırakan. Fotomontaj mıydı o?
– O fotoğraf ben farkında olmadan bir muhabir tarafından çekildi. Onu açıklamak için koydum Twitter sayfama. Onun dışındakileri cep telefonumla çektim.
15- Daha önce de Demi Moore gibi aktrisler ve Kim Kardashian gibi modeller de özel fotoğraflarını Twitter’da paylaştıkları için eleştirilmişti. Bu olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?
– Herkes kendi özel hayatını sunma özgürlüğüne sahiptir. Sınırları kişinin kendisini bağlar. Ben kimseyi eleştiren bir insan olmadığım için onları da eleştirmedim. Hatta çok doğal ve sevimli buldum..
16- Twitter’ı yeniden gündeme gelmek için kullandığınızı iddia edenler var…
– Ben bir şarkıcıyım. Tabii ki sık sık gündeme gelmek istemem kadar doğal bir şey olamaz. Kendi sınırlarım içinde reklam yapma hakkına sahibim. Bu da benim özgür irademdir. Ayrıca bizim işimizin bir parçasıdır ve tüm dünyada böyledir. Reklam tüm iş kollarının en önemli parçasıdır; özellikle bizim sektörümüzde.
17- Twitter’ı kullanma biçiminiz hakkında eski sevgililerinizden, birlikte çalıştığınız kişilerden ya da arkadaşlarınızdan ne tür tepkiler aldınız? Sizi destekleyenler var mı?
– Ben hayatım boyunca bana karışılmasından hiç hoşlanmadığım için etrafımda bana tepki verecek herhangi bir arkadaşım, eski sevgilim ya da çalıştığım kişiler olamaz.
18- Twitter işlerinizin açılmasını sağladı mı? Bu süreçte ne tür teklifler aldınız?
– Bilinmeyen yönlerimden biri de Türkiyede en çok konsere giden şarkıcılar arasında olmamdır. Fakat bizim sahnemizden çok özel hayatımız konuşulduğu için bu ön plana çıkmaz. Hayatımda değişen bir şey olmadı. Sadece bir tekstil firması iç çamaşırı çıkarmak için görüşmek istedi. Anlaşabilirsek iç çamaşırlarının yüzü olacağım.
19- Ekşi Sözlük yazarlarıyla derdiniz nedir? Onlardan biriyle çıkmayı düşünüyor musunuz gerçekten?
– Onlarla hiçbir problemim yok. Aralarında gerçekten çok zeki olanlar var. Zeki insanları çok seviyorum. Bir gün sözlükçülerden bir flörtüm olmasını isterim.
20- Twitter’da bundan sonra yapmayı düşündüğünüz yeni açılımlar var mı?
– Ben Twitter’da planlayarak hareket etmediğim için herhangi bir şey düşünmüyorum. Ama süprizlerle dolu biriyim. Her an her şey olabilir.

Sponsor Bağlantılar

BEST OF HİLAL CEBECİ
– Evrim teorisinin en güzel örneği benim. Sayemde evrim değiştirdiniz, daha ne istiyorsunuz?
– Türkiye kahramanını arıyomuş. Neden arıyor ki; ben buradayım.
– Otelin havuzuna atıcam kendimi panpişlerim. Kimsecikler yok ortada. Çıplak atlıycam. Çılgınım ben. Oleyyy!
– Panpişlerimmmm! Rahat bir şeyler giyip sahile inicem. Sonra da çıplak denize giricem. Artık yarın da serum takarlar.
– Çiş yapmak, seks yapmak, duş yapmak doğanın kanunudur panpişlerim. Kötü olan kıskançlık ve fesatlıktır.
– Panpişizm sayesinde tüm dünyaya barışı, sevgiyi, iyi kalpli olmayı aşılayacağız tatlılarım. Çok çalışmamız lazım.
– Kendimi öpesim var. Kendime aşığım ben. O yüzden aşık olamıyorum galiba.
– Şu koca yatakta tek başıma yattığıma inanamıyorum. Kimse de bana inanmıyor. Yemin ederim yalnız yatıyorum.
– Eskrimle uğraşmadım tatlım. Ben direk vuruyorum.
– Yatağa girmeden önceki fotom size armağan. Biraz kötü çıktım ama idare edin panpişlerim.
– Panpişlerim! Her zaman aynı etkiyi yakalayacak fotolar beklemeyin. O zaman gözünüz alışır. Ben size süper resimler koyucam, merak etmeyin, acele etmeyin.
– Alah Allah! Uyandım. Üzerimde ‘aduuket’ etkisi var. Bu saatte uyanılır mı? Bir Justin Bieber ayakta bir de ben.
– Bodrum’da yine deprem oldu. Uf ya! Çok korktum. Fay hatlarını sakin olmaya davet ediyorum ve kınıyorum.
– Yurt dışına açılmayı düşünüyorum. Amerika’da albüm çıkaracam. Benimle gurur duyacaksınız panpişlerim. Tüm Türkiye Hilalci olacak.

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir