Saç bakımı

Saç dökülmesini önleyen kür Dr. Gürkan Kubilay

By

on

Saç dökülmesini önleyen kür Dr. Gürkan KubilaySaç dökülmesini önleyen kür Dr. Gürkan Kubilay

Atv’de yayınlanan ve Zahide Yetiş’in sunumuyla ekranlara gelen “Zahide ile Yetiş hayata” programının bugünkü konuğu (21.01.2015) İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Gürkan Kubilay oldu.

Dr.Gürkan Kubilay, günümüzde erkek ve kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan biri “saç dökülmesini önleyen kür tarifini verdi.

Daha çok erkeklere özgü olduğu düşünülen bu sorun ile kadınlar da karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle kadınlarda mevsim değişiklikleri, hamilelik sonrası emzirme dönemi, sıkı yapılan diyetler sonucunda gelişen yoğun kalori ve protein kaybı, kansızlık (demir eksikliği), çinko eksikliği, biotin (Vitamin H) eksikliği saç dökülmesi nedeni olarak karşımıza çıkıyor”

Büyük bir çoğunluğun problemi olan saç dökülmelerini büyük oranda önleyici “Saç dökülmesini önleyen kürün” Yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Malzemeler:

1 çay kaşığı çamterebentin

Sponsor Bağlantılar

2 tatlı kaşığı hint yağı

2 tatlı kaşığı çörek otu yağı

3 çay kaşığı rendelenmiş soğan

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzemeleri cam bir kabın içinde karıştın.

Haftada 1 gün akşamları uygulanacak olan saç dökülmesini önleyen kürü saça masaj yaparak uygulayıp yarım saat bekletin. Ilık suyla durulayıp ertesi gün şampuanlayın.
Saç dökülmesini önleyen kür, Dr. Gürkan Kubilay Saç dökülmesini önleyen kür , Dr. Gürkan Kubilay Saç, zahide ile yetiş hayata Gürkan Kubilay Saç

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir