Şifalı bitkiler

Safran Bitkisinin faydaları

By

on

Sponsor Bağlantılar

Değerli bitkilerin arasında herderde deva olan safran bitkisi. Toplanmaya başlayan ve çok pahalı olan bu bitki her soruna çözüm getiriyor.İşte Latince adı Crocus Sativus olan SAFRAN’ın saymakla bitmeyen faydaları!

Safranın tadı oldukça acıdır. Ancak safran iştah sorunu yaşayanlar için oldukça yararlı bir baharattır. İştah açıcı özelliğiyle kilo almakta zorluk yaşayanların sorununa birebirdir.

Uyarıcı etkisi vücudun her yerini olduğu gibi üreme sistemini de etkiler. Bu nedenle cinsel isteği ve performansı artırıcı etkisi bulunur.

Safran sinirleri uyarıcı etkisi nedeniyle dinçlik ve kuvvetlilik hissi verir ve sinir zayıflığını engeller.

Safranın kokusu oldukça yatıştırıcı ve rahatlatıcıdır.

Ateşi düşüren ve öksürüğü kesen safran astım ve bronşit rahatsızlığı olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Safran ciltte bulunan kaşıntılar ve sivilceler için kullanılabilir ve karaciğer rahatsızlıkları üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Sinirleri uyarıcı etkisi rahimde bulunan kaslara da etki eder ve adet söktürücü olarak da bir çok bayan tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu özelliği nedeniyle düşüğe neden olabileceğinden hamilelerin kesinlikle kullanmaması gerekir.
Çoğu genç kız ve kadının şikayeti olan ağrılı adet dönemlerinde kullanılan safran sinirleri rahatlatarak sancıların azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca diş etleri ve dişlerde görülen ağrıların da ilacıdır.

About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>