Aktüel

Serenay Sarıkaya Bikram Yoga (sıcak yoga) ile 6 kilo verdi

By

on

"Serenay Sarıkaya"Serenay Sarıkaya Bikram Yoga (sıcak yoga) ile 6 kilo verdi

Yeni dizisi “Medcezir” dizisindeki canlandırdığı Mira için tam 6 kilo veren Serenay Sarıkaya, formunu Bikram Yoga (sıcak yoga) ile koruyor.

Serenay Sarıkaya’nın sosyetede yeni moda olan ‘Bikram Yoga’ (Sıcak Yoga) yaparak formunu koruduğu öğrenildi. Bu yöntemde, 40 dereceye kadar ısıtılmış odada kişi 90 dakika boyunca 26 seri yoga hareketi yapıyor. Bu sırada hem kilo veriyor hem de toksinlerini atıyor.

Sponsor Bağlantılar

Bikram Yoga nedir?

Bikram Yoga, 40° sıcaklıkta yapılan, Bikram Choudhury tarafından geliştirilen, birbirini takip eden 26 yoga pozu ve 2 nefes egzersizinden oluşan bir Hatha yoga metodudur. 26 duruştan oluşan seri bilimsel olarak vücuttaki tüm kasları, bağları, tendonları ve eklemleri çalıştırmak üzere geliştirilmiştir. Bu yoga serisi organları, salgı bezlerini ve sinirleri harekete geçirerek sistematik olarak taze oksijen dolu kanın vücudun tamamında dolaşmasını sağlayarak tüm organları ve dokuları yeniler. Her bir duruş sizi bir sonradakine hazırlar ve bir öncekinden alınan yararları arttırır. Bu yararların arasında postürün düzeltilmesi, kas ve eklem kabiliyetinin artması, konsantrasyon ve enerji artışı sayılabilir. Sıcakla beraber daha fazla esneklik sağlanır, sakatlanmalardan kaçınılır ve vücutta fazlalık yapan toksinlerin dışarı atılması sağlanır. İnanılmaz derecede dengeli geliştirilmiş bu metod sayesinde, öğrenci katıldığı her 90 dakikalık derste daha fazla fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel fayda sağlar.

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir