Güncel

Tsk Sözleşmeli er alımları başladı

By

on

Bir çok gence iş umudu olan aylardır kamuoyunu oyalayan Tsk Sözleşmeli er alımları Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklama ile başlandığı belirtildi.

Açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinde bu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağı belirtildiği, 12 Temmuz 2011 tarihinde başlayan başvuruların 12 Ağustos 2011 tarihinde sona ereceği ifade edilerek, başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış askerliğini yapmış olması gerektiği ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi şartının arandığı belirtildi.

Halen askerlik vazifesini yapanların da müracaatta bulunabileceğinin kaydedildiği açıklamada, ön şartları uyan adayların sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirileceği bildirildi.

Sponsor Bağlantılar

Açıklamada sözleşmeli erlerin, hudut birliklerinde görevlendirilecekleri, kışlalarda iskan edilecekleri, her türlü ihtiyacının Türk Silahlı Kuvvetler tarafından karşılanacağı, maaş alacakları ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekleri de ifade edildi.

About admin

2 Comments

  1. YAVUZ YOLOĞLU

    20 Temmuz 2011 at 14:26

    TRABZON 1985 DOGUMLUYUM TRABZONDA YAŞİYORUM BOKS ANTRENORLÜK YAPMAKTAYİM AYNİ ZAMAN DA ÖZEL GÜVENLİK VAR SİLAHLİ VE BİR COK GOREVLERDE GOREV YAPTIM KİŞİ KORUMALİGİDA YAPTIM BEN BU VATAN EVLADİYİM BAYRAK VE VATAN BENİM İÇİN BİR BAŞKADİR. SAYGİLARİMLA

  2. yaşar

    09 Ocak 2013 at 18:52

    ilkokul mezunu bu paralı askerilli yapabilirmi en az 31 yaş olmazmı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir