İbrahim Saraçoğlu

Ürtiker ve kurdeşen için süpürge tohumu kürü

By

on

Sunumunu Esra Ceyhanın Yaptığı Esra Ceyhanla Hayat proğramına katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kurdeşen diğer adı ile ürtiker şikayetine karşı süpürge tohumunu önerdi.
Tıp dilinde Ürtiker adı ile anılan kurdeşen, bir allerji çeşididir . Ciltte aniden başlayan ve bir kaç saat sürebilen dayanılmaz kaşıntılar ile kendini göstermektedir.

Ciltte görülen küçük, kırmızı kabarcıklar, bir müddet sonra şişebilir. Bu belirtiler, bazen çok kısa zamanda geçebilir, bazen de uzun süre devam etmektedir.
Sebebi, böcek ya da arı sokması, bozuk yiyecekler, bazı yiyecekler, bazı ilaçlar ya da aşırı derecede heyecanlanma olabilmektedir. Tedaviye başlamadan önce hastalığı doğuran sebebi bulmak gerekmektedir.

Kurdeşen-ürtiker için süpürge tohumu kürü
Bir yemek kaşığı süpürge tohumunu (Aktarlardan temin edebilirsiniz) havanda iyice ezdikten sonra günde iki defa (sabah-akşam) aç karnına birkaç yudum su ile için. Bu kür kurdeşene karşı % 60- % 70 oranında etkilidir. 

Not:Süpürge tohumunu bulazsanız,süpürge bitkisini kullanabilirsiniz. 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı süpürge bitkisini ekleyip yaklaşık 5 dakika kaynatın.Günde 1 defa çayını için. Eğer kurdeşeniniz kuvvetli ise bu çayı 2-3 fincanada çıkarabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Kurdeşeni yani ürtikerinizi tetikleyen yiyecekler: Baharatlar,salça,domates,narenciyede ise greyfurt – portakal ve patlıcanı tüketmemeniz gerekir.

Kurdeşen şikayetini hafifleten çaylar ise Rezene,Fesleğen Kekik ve tarçın bu çaylarıda tüketmekte fayda var. 

saraçoğlu.at

About admin

1 Comment

  1. muazzez

    19 Şubat 2014 at 21:02

    yaklaşık 2 yıldır kurdeşenle ugraşıyorum bugün süpürge tohumuna başladım umarım iyi olur bıktım artık

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir