Dizi

Yalan Dünya dizisi kim kimdir?

By

on

Yalan Dünya dizisi kim kimdir, Kanal D’nin iddialı yapımlarından olan hekesin merakla beklediği “Yalan Dünya” dizisinin yayın günü belli oldu. Peki kim kimi canlandırıyor. İşte Dünya dizisi kim kimdir?

Gülse Birsel-Deniz
Gülse Birsel’in canlandırdığı Deniz, 9 Eylül’de konservatuar okumuş, ara sıra dizilerde bölüm oyunculuğu yapan 34 yaşında ve İzmirli bir kız. Deniz ile Beyazıt Öztürk’ün oynadığı Rıza birbirlerinden hoşlanırlar ve aralarında flört başlar. Ancak Rıza’nın annesi Servet için Deniz hayal bile etmeyeceği bir gelin adayıdır.

Beyazıt Öztürk-Rıza
Deniz’in ailesiyle sürekli çatışma içinde olan zengin Kocabaş ailesinin bekar, bıçkın ama duygusal oğulları. Annesi Servet oğluna çok düşkündür.

Altan Erkekli-Şehmuz
Antakya’lı Kocabaş Ailesi’nin reisi, otoriter babası. Yola inşaat işçisi olarak çıkıp, ideallerinin peşinden koşarak müteahhit olmuş, İstanbul’da kendi kültürüyle yaşayan, ailesine ve geleneklerine bağlı, damadı ile uzlaşmaya çalışan, nüktedan bir aile babası. Anadolu’nun geleneksel aile yapısı itibariyle babanın bir üstünlüğü var gibi görünse de evi aslında anne ile kızı idare ediyor.

Füsun Demirel- Servet hanım
Kocabaş ailesinin kendi dünyasının, kendi bildiklerinin kurallarıyla dünyayı algılayan alaturka anne. İnşaat sektöründen zengin olmuş bir ailenin mensubu. Geleneklerine bağlı, ilkokul mezunu bir kadın. Gösterişe meraklı, maddiyata fazlasıyla değer veren ve dış dünya ile ilişkilerini maddiyat üzerine kurmuş. Çok zengin olmalarına rağmen temizliğini kendisi yapıyor. Temizlik konusunda aşırı takıntılı.

Hasibe Eren-Gülistan
Kocabaş Ailesi’nin evliliğiyle problemli, görgüsüz, sınıf atlama derdinde çok bilmiş kızları. Evin rüküş kızı. 40-42 yaşlarında, sonradan görme bir kadın. Hep kendine yakışmayan pahalı kıyafetlere harcama yapıyor. Gösterişi, şatafatı seven bir anne… Sağlıklı ilişkisi olmayan 20’li yaşlarında bir oğlu var.

Olgun Şimşek-Selahattin
Kocabaş ailesinin çakal damatları. Olgun Şimşek’in dizide oynadığı iki rolden biri

Sponsor Bağlantılar

Bartu Küçükçağlayan-Orçun
Kocabaş Ailesi’nin tuhaf, gizemli, karanlık tavırlı torunları.

Olgun Şimşek-Ahmet
Kocabaş Ailesi’nin damadı Selahattin’in ikiz kardeşi, başarısız oyuncu.

Sarp Apak-Emir
Popüler oyuncu. Her akşam başka kızla takılan, Bora’nın liseden kankası.

Öner Erkan-Bora
Hafif serseri, hayatına nasıl yön vereceğini bilemeyen Deniz’in kardeşi.

Nihal Yalçın-Açılay
Nevrotik, yarım entellektüel.

Tuna Orhan-Tufan
Yapımcı/yönetmen/senarist, televizyonun en üçkağıtçı, en hırsız, en omurgasız “dahi çocuğu”

About admin

1 Comment

  1. selena

    18 Şubat 2014 at 17:47

    Denizin annesinin adi nedir?

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir