Güncel

Zeki Zeka Avrupa İkincisi Oldu

By

on

Zeki Zeka Avrupa İkincisi Oldu, Mersin’de 24 yıldır vücut geliştirme sporu yaparak yurt içinde ve yurt dışında sayısız ödül kazanan 52 yaşındaki Zeki Zeka, emekli maaşı ile gittiği İspanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda 2’nci oldu.

Mersin Limanı’nda işçi olarak çalışırken 6 yıl önce emekli olan 2 çocuk babası Zeki Zeka, spor yaptığı 24 yıllık sürede Türkiye ve Avrupa’da gerçekleştirilen müsabakalarda Türkiye’yi temsil edip derecelere girdi. Son olarak İspanya’da yapılan ve 22 ülkeden yarışmacıların katıldığı Avrupa Şampiyonası’na sponsor bulamadığı için emekli maaşıyla giden Zeka, Avrupa 2’ncisi oldu. Zeka, sponsor bulması halinde şimdiki hedefinin Mersin’de gerçekleştirilecek olan 2013 Akdeniz Oyunları’nda podyuma çıkarak Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.

Zeki Zeka, yaptığı sporun maliyetli olduğunu, bu nedenle aldığı maaşla ancak geçimini temin ettiğini belirtti. Zeka, “Maddi imkansızlıklara rağmen yaptığım spordan vazgeçmedim. Ancak bu spor maliyetli bir spor. Beslenme ve ekstra vitaminler günlük ortalama 100 lirayı buluyor. Emekli bir insanım 2 çocuğum da okula gidiyor. Aldığım emekli maaşımla ancak ailemi geçindiriyorum. Eğer bir sponsor bulabilmiş olsaydım, İspanya’dan Avrupa Şampiyonu olarak gelebilirdim” dedi.

Sponsor Bağlantılar

Zeka, Mersin’de uluslararası şirketler olmasına rağmen spora kimsenin destek verip sponsor olmamasından yakındı. Zeka, “Başarılı bir sporcu olmamam rağmen kendime sponsor bulamıyorum. Konu futbol olunca herkes sponsorluk için birbiri ile yarışıyor. Diğer sporlar olunca, sponsorluk için gittiğimiz her yerde insanlar adeta parasızlık nedeni ile ağlıyor. Bütün olumsuzluklara rağmen, 2013 Akdeniz Oyunları’nda da podyuma çıkmayı ve Türkiye’yi başarı ile temsil etmek için çalışmalarımı sürdüreceğim” diye konuştu. – Mersin
(Doğan Haber Ajansı)

About admin

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir